PH-CUP 2014 Tulokset

 PHcup 2014 pistetilanne. Ajettu osakilpailuista 5/5

Viimeisestä osakilpailusta jaetaan 1,5- kertaiset pisteet.

sijoitus Kipasarja Ravirata Vääksy Orimattila Sietikka Ravirata Yht.
1 Sakari   Lehtinen   20   20 22,5 62,5
2 Kimmo   Kananen     20   25,5 45,5
3 Eemil   Uitto 10 17     18 45
4 Jussi   Kanerva 12   10 17   39
5 Jari Heinikainen 20       18 38
6 Sauli   Pihamaa 15   15     30
7 Samuel   Pökälä         30 30
8 Aki   Tyynelä         22,5 22,5
9 Marko   Uitto 5 15       20
10 Juho   Saarinen 17         17
11 Sami   Hiltunen     17     17
12 Verneri   Nieminen 8   8     16
13 Antti   Pönni       15   15
14 Jarno   Haansola 7   7     14
15 Sami   Tyynelä   12       12
16 Antti   Tallinen     12     12
17 Sami   Tiainen 8         8
18 Niko   Vironen 6         6
19 Kari   Matilainen 4         4
20 Jarkko   Laakso 3         3
21 Esa   Orava 2         2
               
               
sijoitus Harrastesarja Ravirata Vääksy Orimattila Sietikka Ravirata Yht.
1 Mika   Ahola 20 20   17 25,5 82,5
2 Antti   Liikonen 15 15 12 15 18 63
3 Lauri   Lahti 8 10   12 22,5 52,5
4 Tomi   Nieminen 12   15 10 9 46
5 Jussi   Hakanen 10 12 7 6 6 35
6 Mikko   Tommola         30 30
7 Matti   Salmensuu   5   8 15 28
8 Arto   Matinen 6 8 4 7   25
9 Tuukka   Aaltonen 5 6 6 5 6 23
10 Mika   Koivisto     20     20
11 Verneri   Nieminen       20   20
12 Kari   Tuominen     8   12 20
13 Heikki   Jokinen 7       10,5 17,5
14 Niko   Toimela   17       17
15 Kimmo   Kakkonen     17     17
16 Mika   Saukkonen 17         17
17 Antti   Alaputto     10     10
18 Jani   Nieminen         7,5 7,5
19 Heikki   Suomalainen   7       7
20 Kimmo   Suomalainen 2 4       6
21 Marko   Tuominen     5     5
22 Teemu   Lammi 4         4
23 Jussi   Heikkilä     3     3
24 Tapio   Kokkonen 3         3
25 Jussi   Riihelä         3 3
26 Lauri   alaputto     2     2
27 Kari   Wallenius         1,5 1,5
28 Janne   Toivonen     1     1
29 Elmeri   Saukkonen 1         1
30 Mikko   Mäki          0 0
31 Pauli   Vartiainen          0 0
32 Taisto   Uutela          0 0
33 Juho   Sipilä          0 0
34 Jukka   Keinonen          0 0
               
sijoitus Juniorisarja Ravirata Vääksy Orimattila Sietikka Ravirata Yht.
1 Tatu   Ahvenainen 15 20 20 17 22,5 79,5
2 Roni   Matinen   17 15 15 18 65
3 Oskari   Arvela 17     20 25,5 62,5
4 Oskari   Heinikainen         30 30
5 Vili   Ahvenainen 10   17     27
6 Eemeli   Kiljunen 20         20
7 Milo   Laakso 12         12
               
sijoitus Naisten sarja Ravirata Vääksy Orimattila Sietikka Ravirata Yht.
1 Mona   Lindroth 17 20   20   57
2 Jenni   Korhonen         25,5 25,5
3 Päivi   Tommola         30 30
4 Susanna   Laurila 20         20

 

Osakilpailu 5 - 23.8. Lahti, Vanha ravirata + BMX-rata   (LaPy)
Kilpa 6 kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Samuel   Pökälä TWD 46,37
2 Kimmo   Kananen LaPy 46,44
3 Sakari   Lehtinen HyPy 47,11
4 Jari   Heinikainen LaPy 47,32
5 Aki   Tyynelä Liipola 50,26
6 Eemil   Uitto LaPy 54,36
       
Naiset 4 kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Päivi   Tommola LaPy 40,31
2 Jenni   Korhonen Lahti 42,04
3 Mona   Lindroth Asikkala 45,05
       
Harraste 4 kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Mikko   Tommola LaPy 35,21
2 Mika   Ahola LaPy 37,14
3 Lauri   Lahti Lahti 37,27
4 Antti   Liikonen McKramppi 37,47
5 Matti   Salmensuu LaPy 37,55
6 Kari   Tuominen Koria 39,4
7 Heikki Jokinen Lahti 39,49
8 Tomi   Nieminen RaVa 40,02
9 Jani   Nieminen Lahti 40,05
10 Jussi   Hakanen PPP97 40,34
11 Tuukka Aaltonen Lahti 40,35
12 Jussi Riihelä Lahti 40,36
13 Kari Wallenius RR 40,4
14 Arto Matinen Valkeala 40,44
15 Juho Sipilä RR 45,47
16 Pauli Vartiainen RR 46,22
17 Jukka Keinonen RR 47,48
18 Mikko Mäki RR 47,58
19 Taisto Uutela Lahti 50,43
       
Junnut 2 kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Oskari   Heinikainen LaPy 22,49
2 Oskari   Arvela Lahti 24,18
3 Tatu   Ahvenainen LaPy 29,47
4 Roni   Matinen Valkeala 36,52

 

Osakilpailu 4 - 7.8. Lahti, Sietikka (LaPy)
Kilpa 6 kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Sakari   Lehtinen HyPy 45,39
2 Jussi   Kanerva OriToive 47,35
3 Antti   Pönni KoPy 48,17
       
Naiset 4 kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Mona   Lindroth Asikkala 45,03
       
Harraste 4 kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Verneri   Nieminen RaVa 34,28
2 Mika   Ahola LaPy 35,05
3 Antti   Liikonen MCKramppi 36,27
4 Lauri   Lahti Lahti 36,33
5 Tomi   Nieminen RaVa 37,34
6 Matti   Salmensuu LaPy 37,35
7 Arto   Matinen Valkeala 39,09
8 Jussi   Hakanen PPP-97 39,55
9 Tuukka   Aaltonen Lahti 40,09
  Heikki Jokinen Lahti DNF
       
Junnut 2 kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Oskari   Arvela Lahti 26,32
2 Tatu   Ahvenainen LaPy 34,48
3 Roni   Matinen Valkeala 37,4

Osakilpailu 3 - 10.7. Orimattila, Luhtikylä   (OriToive)

 
Kilpa 5 kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Kimmo   Kananen   33,58
2 Sami   Hiltunen LaPy 34,09
3 Sauli   Pihamaa LaPy 36,21
4 Antti   Tallinen KoPy 37,5
5 Jussi   Kanerva OriToive 40,25
6 Verneri   Nieminen RaVa 41,27
7 Jarno   Haansola LaPy 41,35
       
Harraste 3 kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Mika   Koivisto MCKramppi 23,14
2 Kimmo   Kakkonen LaPy 25,49
3 Tomi   Nieminen RaVa 26,33
4 Antti   Liikonen MCKramppi 26,48
5 Antti   Alaputto RMR 27,08
6 Kari   Tuominen Koria 27,57
7 Jussi   Hakanen PPP-97 28,04
8 Tuukka   Aaltonen Lahti 28,08
9 Marko   Tuominen Koria 28,09
10 Arto   Matinen Valkeala 28,35
11 Jussi   Heikkilä MCKramppi 29,18
12 Lauri   Alaputto RMR 29,44
13 Jukka   Toivonen TCC 31,03
14 Janne   Toivonen   37,3
  Jarno   Aalto   DNF
       
Junnut 2 kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Tatu  Ahvenainen LaPy 31,29
2 Vili   Ahvenainen LaPy 38,4
3 Roni   Matinen Valkeala   MTB 39,37

Osakilpailu 2 - 12.6. Vääksy, Pasolanharju (MCKramppi)

Kilpa 6 kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Lehtinen   Sakari HyPy 45,22
2 Uitto   Emil MCKramppi 51,02
3 Uitto   Marko MCKramppi 55,19
4 Sami   Tyynelä LaPy 1,00,18
  Tuomas   Koponen Lahti DNF
       
Naiset 4 kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Mona Lindroth Asikkalan   Raikas 42,57
       
Harraste 4 kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Ahola   Mika Lapy 36,27
2 Toimela   Niko Lahti 36,5
3 Liikonen   Antti MCKramppi 37,4
4 Hakanen   Jussi  PPP-97 38,3
5 Lahti   Lauri Lahti 38,34
6 Matinen   Arto  Valkeala   MTB 40,05
7 Suomalainen   Heikki LaPy 41,32
8 Aaltonen   Tuukka Lahti 42,23
9 Salmensuu   Matti Lahti 42,57
10 Suomalainen   Kimmo Asikkalan   MK 46,36
  Räikkönen   Esa LaPy DNF
       
Junnut 2 kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Ahvenainen   Tatu LaPy 32
2 Roni   Matinen Valkeala   MTB 39,51

Osakilpailu 1 - 29.5. Lahti, vanha ravirata (LaPy)

Kilpa 6 kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Jari Heinikainen Lapy 42.38
2 Juho Saarinen Lapy 43.45
3 Sauli Pihamaa Lapy 43.54
4 Jussi Kanerva OriToive 44.29
5 Emil Uitto McKramppi 48.25
6 Sami Tiainen TWL 48.29
7 Verneri Nieminen Rava 49.16
8 Jarno Haansola Lapy 49.28
9 Niko Vironen Lapy 50.31
10 Marko Uitto McKramppi 50.47
11 Kari Matilainen Lahti 1 kierros
12 Jarkko Laakso X-tri Lahti 1 kierros
13 Esa Orava Rava 2 kierros
       
Naiset 4   kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Susanna Laurila Lapy 33.02
2 Mona Lindroth Asikkalan Raikas 42.22
       
Harraste 4   kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Mika Ahola Lapy 34.20
2 Mika Saukkonen TCC 34.25
3 Antti Liikonen McKramppi 35.16
4 Tomi Nieminen Rava 35.55
5 Jussi Hakanen PPP-97 36.08
6 Lauri Lahti Lahti 36.52
7 Heikki Jokinen Lahti 37.33
8 Arto Matinen Valkeala MTB 38.22
9 Tuukka Aaltonen Lahti 38.23
10 Teemu Lammi Orimattila 38.24
11 Tapio Kokkonen Hollola 41.23
12 Kimmo Suomalainen AsikMK 41.43
13 Elmeri Saukkonen Turenki 47.53
14 Tuukka Tuomala Rava DNF
       
Junnut 2   kierrosta    
       
sija nimi seura aika
1 Eemeli Kiljunen Rava 18.52
2 Oskari Arvela Lahti 23.51
3 Tatu Ahvenainen Lapy 31.30
4 Milo Laakso Lahti 32.20
5 Vili Ahvenainen Lapy 38.40